A média mai szerepe volt a téma az MCC Feszt panelbeszélgetésén, ahol a résztvevők Szalai Zoltán MCC-főigazgatója (egyúttal a Mandiner hetilap főszerkesztője), Lánczi Tamás, az MTVA Online igazgatóságának igazgatója, Németh Péter, a Népszava főszerkesztője és Csuhaj Ildikó újságíró voltak, a moderátor Nagy Károly, a Transzparens Újságírásért Alapítvány vezetője volt.
Nagy kérdésére, miszerint mi változott az elmúlt egy évben, Csuhaj kiemelte, hogy a parlament elfogadta azt a Btk.-módosítást, miszerint a rágalmazás a közbeszédben a sajtótermékeknél nem lesz büntetendő, amennyiben nincsen súlyosbító körülmény. Teljesen egyetért azzal, hogy a sajtószabadságot nem lehet semmivel korlátozni, de polgári jogi pert továbbra is lehet indítani, továbbá blogokra, Facebook-bejegyzésekre ez nem vonatkozik – mondta az atv.hu újságírója. Váratlan és meglepően liberális volt ez a változtatás, jogvédők is üdvözölték, de amikor a parlament ezt elfogadta, az ellenzék aggódott némiképp. Csuhaj is arra gondolt, hogy nem szabad korlátozni a sajtószabadságot,
de parttalan sem lehet, nem lehet bárkiről, bármit írni.
Szalai Zoltán is támogatja a módosítást, megjegyezve, hogy van lehetőség polgári jogi pereket indítani. Furcsa dolog volt számára, hogy véleményeket szemléző újságíró ellen indítottak büntetőpereket. Ez nem volt szerencsés a sajtószabadság szempontjából, mert újságírók nem akarták megosztani azokat a véleményeket, amelyek rizikósnak tűntek. Szalai inkább a chatrobotok megjelenését nevezte komoly változásnak: komplett cikkek születhetnek robotok által. Az Axel Springer eközben leépítésbe kezdett, átalakítja a hírszolgáltatást, ezt mostantól egyre inkább mesterséges intelligenciára bízzák. Ez felveti a kérdést: ki a jó újságíró? Ha egy mesterséges intelligencia esetleg jobb címet és leadet ad, az alapvető változás.
Németh Péter szerint a Btk.-módosítás láthatóan segíti a munkájukat, még akkor is, ha a kormánypárt mögé rögtön valami ármánykodást képzelnek. Nem látja a változtatás pontos okát, mert előzőleg született egy törvény, amely a plakátokra való firkálást büntetőjogi kategóriává tette. Ez a kettő nincs harmóniában. Németh még nem gondolt arra, hogy újságírók szerint gépek dolgozzanak, szerinte a fő dráma, hogy még mindig rendeleti kormányzás van, és rettenetes a megosztottság. A társadalom feloszlott béke- és háborúpártiakra, ez szerinte ijesztő.